s

Roger Federer Hayatı

1

Roger Federe

1981 yılında Robert ve Lynette Federer çiftinin çoçuklarıdır.Annesi Güney Amerikalıdır.

8 yaşında tenis oynamaya 10 yaşındada kendini vuruşlarıyla göstermeye başlamıştır.İlk 13 yaşında İsviçre Gençler Şampiyonu olmuştur ve bunun üzerine evden ayrılarak Tenis akademisinde eğitim almaya başlamıştır.16 yaşında  1 numaralı tenisçi olmuştur.ITF Dünya Gençler Şampiyonu olarak bitirdi ve böylece profesyonel kariyerine adım atmış oldu.Amerikan Açık, ve Avusturalya Açık’ın bulunduğu çok önemli dört turnuvanın üçünü kazanarak dünyanın bir numaralı erkek tenişçisi oldu.

Korttaki başarılarılarına başarı katan Federer bir çok oyunu başarı ile bitirerek herkese kanıtlamıştır kendini.

O sert vuruşu Hatasız oynayışı ile imzasını atmıştır.Tenis üstadı,Tenis deyince akla o geliyor Federer

Tenisçi Almanca, Fransızca ve İngilizce’yi akıcı olarak konuşabiliyor ve basın konferanslarında her üçünü de kullanıyor,buda herkesin dikaktini çekiyor. Kendisi 1 numaralı tenisçidir.

Ayrıca çok da yardım sever bir insandır.Roger Federe Güney amerikalı çocukların yararına projelere destek verdi..UNICEF yararına imzaladığı  raketler  satışa çıkarıldı. Bir Yardım kuruluşu kurarak Tsunami bölgesindekilere yardım  için arakadaşları ile tenis  turnuvaları düzenledi.

Roger Federe

Roger Federer

 

Şu sayfamıza göz atın Fenerbahçeliler Bu Spikeri İstemiyor başlıklı yazımızda fb tv spikeri, fenerbahçe tv spikeri ve fenerbahçeliler bu spikeri istemiyor hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Share.

About Author

Saygı değer ziyaretçilerimiz, Sitemizin temel amacı bilgi ve haber paylaşımı sağlamaktır. Dijitalize.net ekibi olarak temel misyonumuz her zaman kaliteli bilgiler içeren bir site olabilmektir. Sizde değerleri yorumlarınızla her sayfamıza katkıda bulunabilir, görüş ve düşüncelerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

1 Comment

 1. Sultan Büyükkorkmaz on

  Ünlü bir tenisçi Roger Freder.. Gereğinden fazla başarısı vardır. Böylesine önemli bir insanın hayatını yazarken bu kadar çok yazım hatası yapılması moralimi bozdu. Lütfen bunları düzeldin.
  Annesi Güney Amerikalı’dır.*
  Tenis Akademisi’nde*
  O sert vuruşu, hatasız oynayışı*
  Tenis üstadı, tenis denilince akla o geliyor Freder…*
  konferanlarında her üçünü de kullanıyor, bu da* herkesin dikkatını çekiyor.
  Roger Freder Güney Amerika’lı*
  Bir yardım* kuruluşu kurarak

Leave A Reply